DAMATLIK ve AKSESUARLARI SEÇİMİ

SİYAH DAMATLIK MODELLERİ;


düğün organizasyon

Siyah damatlık seçimi nasıl olmalı ve siyah damatlık modelleri;
Evlilik için hazırlıklar yapılırken hep gelinlere odaklanılır. Fakat gelinlik kadar önemli durum ise seçimidir.Damat adayları için seçimi de gelinlik seçimi kadar çok önemlidir. Seçerken dikkat etmeniz gereken bir çok nokta var. Damatlık seçerken dikkat etmeniz gerekenleri ve en modern damatlık modellerini sizin için derledik.

Gelin adayları gelinliklerini hep düşündükleri için, ne istediğini bilen tavırdadırlar. Fakat damat adayları daha çok denk gelebilecek modeller ile denemelerini yaparlar ve beğendiklerini alırlar. Düğün

Son sezonlarda klasik modellerinden daha farklı renklerde tasarımlar büyük markalar tarafından üretiliyor. Bu yazımızda biz klasik damatlıkları yani siyah modellerini ele alacağız. Düğün

Siyah damatlık modellerinde daha çok papyonlu damatlıklar oldukça tercih edilen model. Papyonlu damatlıklar ilk tercihler arasında çünkü en modern görünüm sağlayabileceğiniz tek model diyebiliriz. Düğün

Damatlık modellerinde yelekli modelleri de tercih edebilirsiniz. Bunu seçimi yaparken gelinlik ile damatlığın uyumlu olmasını mutlaka göz önünde bulundurun. Düğün


düğün organizasyon

Doğru damatlık seçimi, damat adayının vücuduna uygun damatlık seçmesi ile başlar. Damatlık modellerinde hep klasik kesimler olduğu gibi bazen de farklı tarzlarda modelleri de görebilirsiniz. Bunun için vücudunuzu iyi tanımalı ve uygun olan damatlığı buna göre seçmelisiniz.

Damatlık denildiğinde elbette ki akla gelen siyah damatlık modelleridir. Bu yüzden özel için üretilen tasarımlarda hep siyah rengi görürüz. Farklılık yaratmak istiyorsanız gri, krem vb. renklerde seçebilirsiniz. Fakat klasikleri yaşatmak adına tek seçiminiz siyah modelleri olmalı.

DAMATLIK GÖMLEĞİ YAKASI NASIL OLMALIDIR?


düğün organizasyon

Damatlıkta seçeceğiniz gömleğin yakası çok önemlidir. Gündelik hayatta kullandığınız takım elbise gömleği yakası ile düğüne gidemezsiniz. Damatlık gömleği muhakkak ata yakalı olması şarttır. Fakat buna Milano yaka hakim yaka gömleklerle de aranjman yaka yapılmıştır. İyi bir damatlık gömleği ata yakalı duble manşetli cepsiz gömlek düğmeleri gözükmemesi gerekir.

Üstlerine siyah mineli taşlarla aranjman yapabilirsiniz. Ata yakalı olan gömleğe papyon takmanız şarttır. Fakat hazır bağlamalı kravat tarzı fularlarla da aranjman yapabilirsiniz. birde dük tarzı dediğimiz fularlar vardır. Bu fularlara muhakkak yelek takılması gerekir. Gömleğin sadece ata yaka kısmı ve duble manşeti kısmı gözükmelidir.

Ata yaka bir gömleğe papyon daha şık olur. Diğer yakalara kravat tarzı fularlar daha şık olur. Yakalar normal geriye doğru gitmemeli, aşağı doğru sivri inmelidir. Bu da kendi damatlığınızı abiye yapacaktır. Düğün

DAMATLIĞIN İÇİNE YELEK GİYİLMELİ Mİ?

Damatlığın içine giyeceğiniz yelek, sizi bütün gece çok daha güçlü hissetmenizi sağlayacaktır. Damatlığın içine şık yelekle aranjman yapabilirsiniz. Daha çok yelek rengini eşinizin gelinlik rengine uydurursanız şık bir görüntü elde etmiş olursunuz, resimlerde kameralarda kendinizi iyi ifade edersiniz.

Fakat illaki gelinlik rengiyle değilse siyah saten bir yelek, gümüş bir yelek, isterseniz bordo, pembe, mor ile aranjman yapılabilir. Ama yeleğin mat olmamasına özen gösterin. Renk seçiminde sizin ruh halinize göre seçim yapmanız o gün kendinizi güçlü hissetmenizi sağlayacaktır.


düğün organizasyon

Yelek seçiminde illa giydiğiniz damatlığa göre ayrım yapmanız şart değildir. Her damatlığın içine yelek şık olur ve kendinizi daha kuvvetli hissetmenizi sağlayacaktır. Yeleklerde zayıf fit bedene sahipseniz daha yüksek bir yelek, beş düğmeli bir yelek seçmeniz sizi şık gösterecektir.

Fakat göbekli ve kısa boylu iseniz üç düğmeli yelek seçmeniz daha şık olacaktır. Damatlığınız da yeleği cep yapmanız klasik takım elbise giyme havasına sokacağından dolayı yeleklerinize abiye konum sağlamak için cep yapılmaz. Düğün

DAMATLIK İLE KULLANILAN AKSESUARLAR

Erkeğin giyeceği damatlıkta ceket pantolon dışına giyilmesi gereken beş ve altı unsurdan oluşan aksesuarlar bulunmaktadır. Bunlardan ilki ve klasiği papyondur. Papyonun mutlaka smokinde olması şarttır. Aynı zamanda belinize kemer yerine ince, kalın ya da orta boylarda koyu renk kuşak takılır. Bunu da bedeninize göre ayarlamanız lazım.

Eğer çok kilolu bir beyseniz daha geniş ve kalın bir kuşakla, ince bir bedene sahipseniz daha ince bir kuşakla aranjman yapmanız smokinde pantolonu daha iyi göstermeye faydalı olacaktır. Aynı zamanda bunu beyaz kuşakla da aranjman yapabilirsiniz.

Papyon yerine geniş, ince bantla gömleğinizi daha da şık hale getirebilirsiniz. Bant dışına çıktığınız zaman kravat tarzında klasik kravatı yani fuları kullanabilirsiniz. Bu fular boynunuza göre hazırlanır ve sizi yormaz. Tıpkı banttaki gibi olan arkası cırt cırtlı bu fuları rahat bir şekilde takabilirsiniz.

Eğer bu modele çok klasik derseniz üst kısmı minik taşlarla süslenmiş fularla da kendi damatlığınızı güzel aranjmanla önde gösterebilirsiniz. Bunu takması çok basittir. Resimlerde ve kamerada şık görüntü sağlayabilirsiniz. Düğün

Tamamen farklı bir stil yaratmak istiyorsanız çapraz denilen aksesuarlar vardır. Bunlarla da kendinize değişik stil verebilirsiniz. Muhakkak gömleğinizde, duble manşetlerinde kol düğmesi olduğu zaman kendinizi iyi hissedersiniz. Minik taşla, siyah mineli bir kol düğmesi, yanlarında gümüş hatlarla da çok şık olacaksınız.

DÜĞÜN VE DAMATLIK MODELLERİ

İNCİ ORGANİZASYON Adres: Cevizlidere Caddesi No:42/22, Balgat - Çankaya, ANKARA. Telefon: (0312) 473 7418.