KIR DÜĞÜNÜ ORGANİZASYONU

Düğün yeriniz için araştırmaya davetli sayınız ve bütçeniz belli olduktan sonra başlamalısınız. Mekan ve fiyat araştırmanıza düğünden en az 8–9 ay önce başlamak, istediğiniz mekanı istediğiniz tarihte ve pazarlık yaparak bulma şansınızı arttırır. Tarihiniz yaklaştıkça seçenekleriniz ve pazarlık şansınız azalır. Mekanlardan teklif istemeden önce ne tür hizmet almak isteyeceğinize karar vermelisiniz. Nasıl menü istiyorsunuz? Alkollü-alkolsüz, limitli veya limitsiz içecekli, kokteyl, kokteyl prolanj, açık büfe veya set menü fiyatları farklılık gösteren ikram çeşitleridir.


düğün organizasyon

Düğününüz yağışlı olabilecek aylarda olacaksa kapalı mekan veya çadır opsiyonu olan mekanları tercih edin. Otellerden ve mekanlardan teklif alıyorsanız, bu teklifin ve mekanın müsaitliğinin belirli tarihe kadar tarafınıza rezerve edileceğini unutmayın. Verilen teklif ve mekanın müsaitliği bu tarihten sonra geçerli olmayabilir. Unutmayınız ki yaz ayları bu sektörede çok yoğun geçmektedir.

Pek çok otel ve düğün mekanı düğün paketini satın aldığınızda gelin ve damada özel hediyeler sunarlar. Balayı odası, aileler için hazırlanma odası, pasta, ilk evlilik yıldönümü kutlaması için 2 kişilik yemek veya konaklama, barkovizyon vb. Sunulan bu imkanlar da mekan seçiminizde önemli rol oynayabilir. Düğün paketine dahil olan servisleri sormayı unutmayın.

Mekanın istenen gün ve saate göre düğününüze ayrıldığından emin olmak için mutlaka kontrat yapın. Kontratınızda karşılıklı belirtilen ödeme miktarlarının ve tarihlerinin yazılı olmasına dikkat edin. Düğün yeriniz birden fazla salon veya bahçeye sahipse sizin adınıza ayrılmasını istediğiniz salon veya bahçe adının yazılı olduğundan emin olun.

Mekan çok merkezi yerde değilse toplu ulaşım hizmeti verip vermediklerini öğrenin. Birlikte çalıştıkları ve daha uygun fiyata hizmet veren ulaşım firmaları olabilir.

Sıra geldi Gelin ve Damat'a;
Önce gelinlerden başlayalım. Gelinlerimizi beyaz, uzun, kabarık gelinlikler içinde görmeye alışmışız. Üstelik şu topuklu ayakkabılar yok mu, ne rahat etmenize ne de dolaşmanıza izin verirler. Ama kır düğünleri tüm bu tabuyu yıkıyor. Yaza uygun, cıvıl cıvıl renklerden oluşan birbirinden güzel gelinlikler giymenize izin veriyor mesela. İstediğiniz kır düğünüyse rahat modeller seçmelisiniz. İnce, serin tutan kumaşlardan yapılmış, uçuşan modeller tercihiniz olmalı. Kır düğünlerinin hiçbir tabusu yok üstelik, o rahatsız ayakkabılar da yok. Düz taban ayakkabıya ne dersiniz? Rahatça dans eder, misafirlerinizle rahatça ilgilenirsiniz.
Damatlar da takım elbiselerinden kurtuluyor. Bu güzel havalarda bırakın kravatlarla, ceketlerle uğraşmayı. Çıkarın onları rahatlayın. Altınıza da capri geçirin ve spor ayakkabı. Şimdi güzel kır düğünü için hazırsınız! İçinizden keşke olabilse diyorsunuz değil mi? Evet haklısınız olması biraz zor.

Aşkınız o kadar özel, o kadar size ait ki düğününüz de en az aşkınız kadar özel ve eşsiz olsun istiyorsunuz. Şimdiye kadar yapılmış olanlardan farklı şeyler yapmak istiyor ama ne yapmak istediğinize karar veremiyorsunuz. Su altında ya da paraşütle atlarken “evet” demek gibi fantastik düşüncelerden de uzaksınız.

Peki, öyleyse nasıl farklılık yaratabilirsiniz? Öncelikle şunu iyi bilmelisiniz ki yaratıcı fikri bulmak ve bunu hayata geçirmek ciddi zaman ve emek ister. Bulduğunuz fikre uygun mekanı, istediğiniz tarih için rezerve etmek bile yıl öncesinden harekete geçmek demek. Mekanı seçtikten sonra düğününüzü orijinal kılacak olan şey, küçük detaylarda gizli.


düğün organizasyon

1-Son yılların olmazsa olmaz düğün adeti, gelin ve damadın fotoğraflarından oluşan slide gösterisi hazırlamak. İlk çıktığı zaman güzel fikirdi ama artık pek özelliği kalmadı. Bunun yerine işin içine biraz profesyonellik katarak misafirleriniz için kısa film hazırlayabilirsiniz. Alt yazılı, siyah beyaz ve komik film olabilir bu.

2-Eğer düğününüz açık havada, kır düğünü olacaksa sinevizyon kullanmak yerine, fotoğraflarınızı konsepte uygun ahşap fotoğraflığa tutturabilir ve bu köşeyi olabildiğince renkli, cıvıl cıvıl hale getirebilirsiniz. Seçtiğiniz fotoğrafları poster boyutunda bastırıp ağaçların dallarına astırmak da hoş görüntü oluşturacaktır.

3-Düğününüz önce kokteyl ile başlayacaksa kokteyl masalarını ahşap fıçılardan oluşturabilirsiniz. Doğal ortamla uyum içerisinde görüntü ortaya çıkacaktır.


kır düğünü

4-Düğününüzün konsepti için renk belirleyin ve tüm detayları bu rengin tonlarıyla oluşturun. Kır Düğünü Bu düğününüze karakter kazandıracaktır. Kır Düğünü

5-Düğününüze gelen hanımların en büyük sorunu saatten sonra topuklu ayakkabıların üzerinde durmakta zorlanmak olacaktır. Eğer gece uzunsa ve parti devam ediyorsa onlar için hazırladığınız tokyo terliklerle güzel sürpriz yapabilirsiniz.

6-Bardaklarınızı küçük çiçeklerle süsleyebilir ya da içkiler için bardak kullanmak yerine küçük şişeleri giydirebilirsiniz. Kır Düğünü

7-Misafirleriniz için düğününüzü uzun yıllar hatırlayacakları küçük hediyeler hazırlayabilirsiniz. Üzerinde düğün tarihinizin yazılı olduğu küçük el havluları gibi. Kir Düğünü

8-Düğün arabası yerine düğün bisikletine ne dersiniz? Emin olun düğüne gelen misafirlerin hemen hemen hepsi bu bisikletlerle fotoğraf çektirmek isteyecektir. Kır Düğünü

9-Sandalyelerinize kumaş giydirmek yerine birkaç farklı renk ve desende kumaş şeritleri keserek bunları sandalyelere bağlayabilirsiniz. Kır Düğünü

10-Gelinlerin en büyük sorunu kendi düğünlerinde diledikleri kadar eğlenememektir. Upuzun, ayaklarına dolanan gelinlikleriyle dans etmek işkenceye dönüşür. Bunun için düğünün ilerleyen saatlerinde giymek üzere ikinci bir mini gelinlik sizi özgür kılacaktır.

11-Düğüne gelen misafirlerinize uçan dilek feneri dağıtın ve onlardan hem kendileri hem de sizin için iyi dileklerde bulunmalarını isteyin. Sonra bu muhteşem manzarayı seyredin.

12-Misafirlerinize iyi dileklerini yazmaları için bir defter uzatmak yerine, girişte hazırladığınız bir masanın üzerine daktilo ve kağıt koyarak hoş bir konsept oluşturabilirsiniz.


düğün süslemesi

Yaratıcı düğün fikirleri bu tür küçük detaylar bir araya geldiğinde oluşur. Bu detayları belirleyecek şey ise sizin genel eğilimleriniz olacaktır. Misafirlerinizin her bir detayda size ait bir şeyler bulması düğününüzü unutulmaz bir düğüne dönüştürecektir.

Düğün Organizasyonları, Kına Gecesi ve Nişan Organizasyonları, Mezuniyet Baloları, İşyeri Açılış Organizasyonları, Masa ve Sandalye Kiralama, Düğün Müziği Drupları ve Sahne Sistemleri Kiralaması, Catering hizmetleri vb Organizasyonlarınız için bize 0312 473 7418 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.

KIR DÜĞÜNÜ VE KIR NİKAHI

İNCİ ORGANİZASYON Adres: Cevizlidere Caddesi No:42/22, Balgat - Çankaya, ANKARA. Telefon: (0312) 473 7418.