OTEL SALONUNDA DÜĞÜN ORGANİZASYONU


düğün organizasyon

Sonbaharda organizasyonu tavsiyelerimiz;

Bir sonbahar günü planlamak üzeresiniz ve biraz yardıma mı ihtiyacınız var? İşte imdadınıza koşacak harika tavsiyeler. Organizasyonun ayrıntılarına girmeden önce aklınızdan çıkarmamanız gereken iki şey var:

1- Sonbaharda herkes yazlıktan döner, okullar açılır ve koşuşturmacadır başlar. İşe hazırlık ya da ertesi gün okula gidecek çocuk derdi gibi davetlilerinizin takviminde yaza göre farklılaşma başlar. Tarihinizi belirlerken bu noktaları atlamayın.

2- Sonbaharda havanın size nasıl sürpriz yapacağı belli olmaz. Güneşli sabahın ardından akşam fırtına çıkma ihtimali yüksektir. Düğününüzü açık havada düzenliyorsanız, hava bozulursa içeri geçebileceğiniz bir ek salon, ısıtıcılar ya da branda gibi B planı tedbirlerinizin olmasına özen gösterin.

Şimdi geçelim romantik sonbaharda gerçekleştirilebilecek harika bir organizasyonunun ayrıntılarına;

Sonbahar davetiyeleri
Davetiye, menü kartları ya da benzeri düğününüzde davetlilere verilecek her türlü kağıt malzemede kullanacağınız sonbahar motifleri seçeneğiniz çok. Sararmış yapraklar ya da meşe palamutları, gün batımı gibi bir temanız olabilir.
Dilerseniz sadece kağıt ve mürekkep seçiminde sonbahar renklerini kullanarak da gereken mesajı verebilirsiniz. Kahverengi, turuncu, koyu kırmızı ve kızıl renkler emrinizde. Ya da davetiyenizin köşesine iliştirilen farklı malzemeden düşmüş yaprak detayına ne dersiniz?

Sonbahar Düğün Mekanları;
Sonbahar öyle bir mevsim ki adeta tüm davetlerin, kuru yapraklar arasında yürünecek, henüz pes etmemiş doğayla içiçe olunacak ve mevsim renklerinin tadının çıkarılabileceği yerlerde olması baskı yapıyor. Parklar, yarı açık bahçeler, üzüm bağları, çiftlikler ya da geniş bahçeli tesisler. Eğer açık hava seçeneğiniz yoksa en azından manzarası olan ve sonbahar manzarasının tadının çıkarılabileceği bir mekan arayabilirsiniz.

Sonbahar Düğünü Dekorasyonu;
Sonbahar düğünü hangi renkleri kullanabileceğinize dair en büyük ipucunu doğanın kendisinden alabilirsiniz. Kırmızı, turuncu, kahverengi, kızıl, sarı, altın dore, bronz geniş palet emrinizde. Bu renklerin hepsi bizde var, size çlerinden seçim yapmak kalıyor. Mevsimin havası mutlaka samimi ve çiftlik havası estiren size baskı yapmasın. Koyu çikolata kahverengisi, kırmızı, altın ve bronz renkleriyle son derece şık ve zengin görünümlü bir organizasyonuna beraber imza atabiliriz.
Konukların kendilerini evlerinde hissetmeleri, hele ki tatil mevsiminin bitmesinden sonra hoş bir atmosfer yaratabilir. Kahve çekirdekleri ya da elma şekerlerini dekorasyon ya da nikah şekeri yerine hediye amaçlı kullanabiliriz. Küçük ahşap kutular ya da el işi süslemeler ortamı ısıtacaktır.


düğün organizasyon

Sonbahar Organizasyonunda Çiçekler;
Gül, papatya, ayçiçeği gibi hala etrafta olan sonbahar çiçeklerini düğününüzü renklendirmekde kullanabiliriz. Aranjmanlarınıza elma, armut ya da böğürtlen ve meyve süslemeleri eklememiz hoş ayrıntı olabilir. Çiçekleriniz toprak kaplar, ahşap çiçeklikler kullanmamız son derece uygun olacaktır.

Düğün Yemeğiniz;
Artık hava çok sıcak olmadığına ve sebzeler de tam kıvamına olduğuna göre zengin menü hazırlatmanız mümkün. Et, sebzeli garnitür çok çeşitli menü oluşturabilirsiniz. Özellikle de sonbahardaki açıkhava düğününde, konukların içini ısıtacak ve dışarının tadını çıkartacak alkollü içecekler ya da sıcak servis edilecek içecekler doğru bir karar olur.

Düğün Pastası;
Taze meyvelerle dolu, çikolatalı pasta tam da sonbahar düğüne ideal. Daha enteresan fikir istiyorsanız balkabağı ya da kestaneli pastayı deneyebilir hem sonbahar temanızı bozmamış hem de sıradanlığı bozmuş olursunuz.Kış Düğünü Organizasyonu için Öneriler;

Aralık, Ocak, Şubat aylarında evlenecek olanların işlerini kolaylaştıracak birkaç düğünü organizasyonu fikri verelim.


düğün organizasyonu

Kış düğünleri sanılanın aksine her zaman zor olmak zorunda değil. Doğru tercihlerle kışın da düğününüzü çok şık ve masalsı havaya büründürebilirsiniz. Öncelikle ilk etapta göz önünde bulundurmanız gerekenlere bakalım;

Hava Koşulları: Düğün organizasyonunuzun gerçekleşeceği yere bağlı olarak sert hava sizi ve konuklarınızı zorlayabilir. Böyle havaya denk gelme ihtimaline karşın mekanınızı seçerken konukların mekana ulaşmak açık havada fazla yürümek zorunda kalmamasını ya da mekanın yapısı sebebiyle dışarıda durmak zorunda olmamalarını koşullarınız arasına eklemelisiniz.

Tatiller; Yeni yıl ya da okul tatili sebebiyle konuklarınızın özellikle Ocak ayın bazı planları olabilir. Onlar tatil yolculuğu planı ve masraf yapmadan siz tarihinizi yaymaya başlayın.

Kış Düğünü Davetiyeleri;
Davetiyenize ya da menü kartları benzeri düğününüzle ilgili konuklarınıza dağıtılacak tüm kağıt işlerinize kışla ilgili motifler ekleyelim. Kar taneleri ya da çam dalları gibi göze hoş gelen, romantik ayrıntılardan faydalanalım.

Beyazdan şaşmayın. Beyaz renk, etrafta kar olsun olmasın kışla bütünleşmiştir ve havada sadece gri bulutlar olsa dahi, siz etrafı beyaza bürüyerek ilk karı getirdiğiniz izlenimi yaratabilirsiniz. Elbette bembeyaz mekan yaratıp soluk organizasyona imza atacak değiliz. Sonbahar aylarına hem beyaza hem de özel organizasyona son derece yakışacak dore, lame, sim ve metalik renklerde pırıltılı aksesuarlardan, ayrıntılardan ve süslemelerden davetiyenizde olduğu gibi düğününüzde de mutlaka yararlanalım.

Kış Düğünü Mekanları;
Havanın soğukluğuna karşın siz samimi ve sıcak ortam yaratarak organizasyonunuzu akıllara kazıyın. Ateşi mekanınıza eklemeye bakın. Ya da kış manzarasından faydalanabileceğiniz mekan biliyorsanız, hiç durmayın. Sonbahar büyük düşünmek yaraşır. Yazın olduğu gibi kır bahçelerinde uçuşan elbiseler yerine şimdi büyük balo salonunda son derece şık elbiseler giymek davetlilere şans yaratabilirsiniz. Kış aylarında düğün organizasyonu yapanlar hiçbir şey aşırıya kaçmayacaktır. Her süsleme ya da her ultra şık ayrıntı havayı ancak ısıtacaktır.

Mevsimin aktivitelerini şöyle gözden geçirin. Küçük ve butik ocakbaşı lokantası az sayıda davetlisi olanlar için organizasyonu kışın biraz mola vermek adına da kullanılabilir.

Kışın Dekorasyon ve Aksesuarlar;
Renk paletinden başlarsak, beyaz, krem rengi, gümüş ve altın rengi, buz mavisi ve siyah gibi pek çok seçeneğiniz var. Sandalye ve masalarda kullanılacak kristal detaylar son derece vurucu etkiler yaratabilir. Ateşten az önce de bahsetmiştik. Balo salonunda şömine ateşine yer olmayabilir ama mumlar ve ufak meşalelerle her mekanı en azında görsel olarak ısıtacağınız kesin. Işıklandırmanız ne kadar iyi olursa olsun mumun çekici gücünü sakın küçümsemeyin. Hem sıcak hem de şık atmosfer sağlayacakları garantidir.


düğün organizasyonu

Yılbaşı temasından azar azar kendi organizasyonunuz fikir aşırmanızda sakınca yok. Çam ağaçları, melekler, çam yaprakları ve diğer süslemeler sizin davetinize de neşe katabilir.

Kış Çiçekleri; Yaz aylarının o rengarenk kır çiçeklerine içiniz gitmesin. Kışın da kamelyalar, güller, orkideler ya da lilyumlar çiçekçilerde mevcut. Beraber konuşarak hangi çiçekleri kullanabileceğimize bakarız. Çiçek aranjmanlarınıza kristal benzeri taşlar, sim ya da çam yaprakları gibi detaylar ekleyerek görünümlerini zenginleştirebiliriz. Çiçeklerin yanında tealight, minik çanlar ya da küçük mumluklar yer alabilir, farklı buketler oluşturulabiliz.

Eteğinizi tutmak isteyecek minik nedimeleriniz varsa onlar da ufak simli konfeti torbası taşıyabilir ve siz yürürken arkanızdan şık kar yağdırabilirler.

Kış Düğünü İçin Yemek Menüleri;

DÜĞÜN ORGANİZASYON FİRMASI

İNCİ ORGANİZASYON Adres: Cevizlidere Caddesi No:42/22, Balgat - Çankaya, ANKARA. Telefon: (0312) 473 7418.